Yeni Bakı – Laçın reysi fəaliyyətə başlayır
“Böyük Qayıdış” proqramı çərçivəsində işğaldan azad olunmuş ərazilərdə məskunlaşan vətəndaşların keyfiyyətli nəqliyyat xidmətləri ilə təmin olunması məqsədilə Azərbaycan Yerüstü Nəqliyyat Agentliyi (AYNA) tərəfindən yeni Bakı – Laçın müntəzəm avtobus reysi təşkil edilir.
Xeberler.az məlumat verir ki, fevralın 25-dən fəaliyyətə başlayacaq Bakı – Laçın reysi üzrə avtobuslar Laçın – Həkəri – Zəngilan yolu ilə hərəkət edəcək. Avtobuslar Bakı Beynəlxalq Avtovağzal Kompleksindən Laçına hər gün saat 08:00-da, əks istiqamətdə isə 16:00-da yola düşəcək. Bakı – Laçın reysi üzrə gedişhaqqı 16,10 AZN müəyyən edilib.
Marşrut üzrə aralıq məntəqə Zəngilan rayonunun Ağalı kəndi təyin olunub. Aralıq məntəqə üzrə gedişhaqqı 13,80 AZN müəyyənləşib.
Qeyd edək ki, hazırda sərnişinlər Laçına səfər üçün Bakı – Xankəndi – Laçın müntəzəm avtobus reysindən istifadə edirlər. Yeni Bakı – Laçın reysi istifadəyə verildikdən sonra Bakı – Xankəndi – Laçın reysi artıq Bakı – Şuşa reysi kimi fəaliyyət göstərəcək və son məntəqə Şuşa şəhəri təyin olunacaq.
Biletləri yalnız onlayn qaydada “biletim.az” portalı üzərindən əldə etmək mümkündür. Xatırladaq ki, Azərbaycan vətəndaşları “biletim.az” portalı və ya mobil tətbiqi üzərindən bilet əldə edərkən işğaldan azad olunmuş ərazilərə buraxılış üçün icazələr avtomatik qaydada təqdim edilir.