İNFORMASİYA VƏ KOMMUNİKASİYA TEXNOLOGİYALARI PORTALI
Bəzi xəbərlər:

SORĞU

Hansı mövzularda yazılan bloqları oxuyursunuz?
  • Sosial
  • Siyasi
  • İdman
  • İnformasiya Texnologiyaları
  • Bloq oxumuram
Bütün sorğular

Yazara məktub göndər

Məqalələrinin sayı:

Elektron səsvermənin nəticələri bəlli oldu

08.11.2010 [14:29]

Fontu böyüt:      

Parlament-2010» Seçki Monitorinqi Koalisiyası parlament seçkilərində keçirdiyi elektron səsvermənin nəticələrini açıqlayıb. Bu koalisiya 2010-cu il sentyabrın 14-də yaradılıb. Koalisiyaya yeddi Qeyri Hökumət Təşkilatı (QHT) daxildir. Bunlar Müstəqil Elmi Praktik Hüquq Mərkəzi, «Praqma» Seçki Texnologiyaları Mərkəzi, Tətbiqi Tədqiqatlar Fondu,

Parlament-2010» Seçki Monitorinqi Koalisiyası parlament seçkilərində keçirdiyi elektron səsvermənin nəticələrini açıqlayıb.

Bu koalisiya 2010-cu il sentyabrın 14-də yaradılıb. Koalisiyaya yeddi Qeyri Hökumət Təşkilatı (QHT) daxildir.

Bunlar Müstəqil Elmi Praktik Hüquq Mərkəzi, «Praqma» Seçki Texnologiyaları Mərkəzi, Tətbiqi Tədqiqatlar Fondu, Demokratik Jurnalistlər Liqası, Azərbaycan-Skandinaviya Əməkdaşlığı İctimai Birliyi, Tərəqqiyə Elmi Dəstək İctimai Birliyi və Müstəqil Hüquq Mərkəzidir.

Koalisiyaya maliyyə yardımı QHT-lərə Dövlət Dəstəyi Fondundan ayrılıb.

Həyata keçirilən layihənin rəhbəri Aydın Kərimov Müstəqil Elmi Praktik Hüquq Mərkəzinin sədridir.

Elektron səsvermə 2010-cu il noyabrın 7-də saat 08:00-dan 19:00-dək www.e-secim2010.az internet saytında aparılıb.

Nəticələrdə Naxçıvan Muxtar Respublikası ərazisindəki dairələr qeyd olunmayıb.

8 saylı Binəqədi I Seçki Dairəsi – Oqtay Əsədov – 75,90%
9 saylı Binəqədi II Seçki Dairəsi – Rafael Cəbrayılov – 63,69%
10 saylı Binəqədi III Seçki Dairəsi – Madər Musayev – 61,56%
11 saylı Qaradağ Seçki Dairəsi – Ağalar Vəliyev – 66,58%
12 saylı Qaradağ-Binəqədi-Yasamal Seçki Dairəsi – Mixail Zabelin – 56,78%
13 saylı Xəzər I Seçki Dairəsi – Rauf Əliyev - 76,49%
14 saylı Xəzər II Seçki Dairəsi – Mehriban Əliyeva - 91,55%
15 saylı Yasamal I Seçki Dairəsi – Etibar Hüseynov – 30,69%
16 saylı Yasamal II Seçki Dairəsi – Abel Məhərrəmov – 64,02%
17 saylı Yasamal III Seçki Dairəsi – Ülvi Quliyev – 31,72%
18 saylı Nərimanov-Nizami Seçki Dairəsi – Rasim Musabəyov – 33,66%
19 saylı Nərimanov I Seçki Dairəsi – Əli Əhmədov – 62,75%
20 saylı Nərimanov II Seçki Dairəsi – Adil Əliyev – 51,87%
21 saylı Nəsimi I Seçki Dairəsi – Aytən Mustafayeva – 44,05%
22 saylı Nəsimi II Seçki Dairəsi – Asim Mollazadə - 47,79%
23 saylı Nəsimi-Səbail Seçki Dairəsi – Ziyad Səmədzadə - 56,99%
24 saylı Nizami I Seçki Dairəsi – Rövnəq Abdullayev – 74,65%
25 saylı Nizami II Seçki Dairəsi – Sədaqət Vəliyeva – 46,01
26 saylı Sabunçu I Seçki Dairəsi – Fazil Mustafa – 50,96%
27 saylı Sabunçu II Seçki Dairəsi – Qalib Salahzadə - 57,39%
28 saylı Sabunçu III Seçki Dairəsi – Eldar Quliyev – 59,60%
29 saylı Səbail Seçki Dairəsi – Fuad Muradov – 58,70%
30 saylı Suraxani I Seçki Dairəsi – Sevinc Fətəliyeva – 64,00%
31 saylı Suraxanı II Seçki Dairəsi – Fərəc Quliyev – 43,95%
32 saylı Suraxanı II Seçki Dairəsi – Ağacan Abıyev – 61,62%
33 saylı Xətai I Seçki Dairəsi – Hüseynbala Mirələmov – 58,17%
34 saylı Xətai II Seçki Dairəsi – Gülər Əhmədova – 34,00%
35 saylı Xətai III Seçki Dairəsi – İqbal Ağazadə - 41,48%
36 saylı Xətai IV Seçki Dairəsi – Səməd Seyidov – 60,60%
37 saylı Nizami I (Gəncə) Seçki Dairəsi – Aydın Abbasov – 51,95%
38 saylı Nizami II (Gəncə) Seçki Dairəsi – Asəf Hacıyev – 46,67%
39 saylı Kəpəz I (Gəncə) Seçki Dairəsi – Xanlar Fətiyev – 50,00%
40 saylı Kəpəz II (Gəncə) Seçki Dairəsi – Musa Quliyev – 46,58%
41 saylı Sumqayıt I Seçki Dairəsi – Leyla Abdullayeva – 46,00%
42 saylı Sumqayıt II Seçki Dairəsi – Musa Qasımlı – 41,77%
43 saylı Sumqayıt III Seçki Dairəsi – Muxtar Babayev – 63,85%
44 saylı Sumqayit-Abşeron Seçki Dairəsi – Hacı Salayev – 49,00%
45 saylı Abşeron Seçki Dairəsi – Arif Alışanov – 51,28%
46 saylı Şirvan Seçki Dairəsi – Azay Quliyev – 60,31%
47 saylı Mingəçevir Seçki Dairəsi – Aydın Mirzəzadə - 53,03%
48 saylı Yevlax Seçki Dairəsi – İlham Məmmədov – 62,50%
49 saylı Yevlax-Mingəçevir Seçki Dairəsi – 67,27%
50 saylı Qobustan-Xizi-Sumqayit Seçki Dairəsi – 53,64%
51 saylı Qusar Seçki Dairəsi – Azər Badamov – 57,89%
52 saylı Quba Seçki Dairəsi – Vahid Əhmədov – 54,05%
53 saylı Quba-Qusar Seçki Dairəsi – Yevda Abramov – 53,38%
54 saylı Şabran-Siyəzən Seçki Dairəsi – Tahir Süleyman - 51,43%
55 sayli Xaçmaz şəhər Seçki Dairəsi – Arif Əşrəfov – 54,93%
56 saylı Xaçmaz kənd Seçki Dairəsi – İlham Əliyev – 63,54%
57 saylı Kürdəmir Seçki Dairəsi – Fərhad Qəribov – 52,53%
58 saylı Hacıqabul-Kürdəmir Seçki Dairəsi – Rafael Hüseynov – 45,00%
59 saylı Salyan Seçki Dairəsi – Əliağa Hüseynov – 64,96%
60 saylı Salyan-Neftçala Seçki Dairəsi – Fəzail Ağamalı – 49,76%
61 saylı Neftçala Seçki Dairəsi – Arif Rəhimzadə - 62,21%
62 saylı Saatlı Seçki Dairəsi – Cəlal Əliyev – 68,00%
63 saylı Sabirabad I Seçki Dairəsi – Ceyhun Osmanlı – 61,02%
64 saylı Sabirabad II Seçki Dairəsi – Rüstəm Xəlilov – 58,94%
65 saylı Saatlı-Sabirabad-Kürdəmir Seçki Dairəsi – Əhliman Əmiraslanov – 57,96%
66 saylı Biləsuvar Seçki Dairəsi – Xanhüseyn Kazımlı – 57,14%
67 saylı Cəlilabad şəhər Seçki Dairəsi – Malik Həsənov – 74,51%
68 saylı Cəlilabad kənd Seçki Dairəsi – Mirkazım Kazımov – 65,54%
69 saylı Cəlilabad-Masallı-Biləsuvar Seçki Dairəsi – Fəzail İbrahimli – 60,66%
70 saylı Masallı şəhər Seçki Dairəsi – Nəriman Əliyev – 55,96%
71 saylı Masallı kənd Seçki Dairəsi – Elmira Axundova – 53,00%
72 saylı Yardimlı-Masallı Seçki Dairəsi – Sabir Rüstəmxanlı – 53,71%
73 saylı Lənkəran şəhər Seçki Dairəsi – Rüfət Quliyev – 54,67%
74 saylı Lənkəran kənd Seçki Dairəsi – Hadi Rəcəbli – 59,38%
75 saylı Lənkəran-Masallı Seçki Dairəsi – Cavanşir Paşazadə - 60,71%
76 saylı Lənkəran-Astara Seçki Dairəsi – Ziyafət Əsgərov – 65,31%
77 saylı Astara Seçki Dairəsi – Aslan Cəfərov – 55,17%
78 saylı Lerik Seçki Dairəsi – İqbal Məmmədov – 65,71%
79 saylı İmişli Seçki Dairəsi – Əsabil Qasımov – 57,93%
80 saylı İmişli-Beyləqan Seçki Dairəsi – Çingiz Qənizadə - 53,66%
81 saylı Beyləqan Seçki Dairəsi – Ayaz Orucov – 68,93%
82 saylı Ağcabədi Seçki Dairəsi – Tahir Rzayev – 58,82%
83 saylı Ağcabədi-Füzuli Seçki Dairəsi – Aqil Abbasov – 63,89%
84 saylı Füzuli Seçki Dairəsi – Bahar Muradova – 53,85%
85 saylı Şamaxı Seçki Dairəsi – Elxan Süleymanov – 54,00%
86 saylı İsmayillı Seçki Dairəsi – Novruzəli Aslanov – 47,865
87 saylı Ağsu-İsmayillı Seçki Dairəsi – Ərəstun Cavadov – 67,69%
88 saylı Göyçay Seçki Dairəsi – Sabir Hacıyev – 48,76%
89 saylı Göyçay-Ağdaş Seçki Dairəsi – Şəmsəddin Hacıyev – 49,51%
90 saylı Ağdaş Seçki Dairəsi – Çingiz Əsədullayev – 48,86%
91 saylı Ucar Seçki Dairəsi – Elton Məmmədov – 60,24%
92 saylı Zərdab-Ucar Seçki Dairəsi – Jalə Əliyeva – 54,01%
93 saylı Bərdə şəhər Seçki Dairəsi – Zahid Orucov – 67,00%
94 saylı Bərdə kənd Seçki Dairəsi – Gövhər Baxşəliyeva – 76,47%
95 saylı Tərtər Seçki Dairəsi – Sahib Alıyev – 57,50%
96 saylı Goranboy-Naftalan Seçki Dairəsi – Mahir Aslanov – 59,62%
97 saylı Goranboy-Ağdam-Tərtər Seçki Dairəsi – Gülçöhrə Məmmədova – 62,50%
98 saylı Şəmkir şəhər Seçki Dairəsi – Sahibə Qafarova – 55,26%
99 saylı Şəmkir kənd Seçki Dairəsi – Məlahət İbrahimqızı – 60,87%
100 saylı Şəmkir-Daşkəsən Seçki Dairəsi – Mübariz Qurbanlı – 65,12%
101 saylı Göygöl-Daşkəsən Seçki Dairəsi – Rövşən Rzayev – 63,64%
102 saylı Samux-Şəmkir Seçki Dairəsi – Valeh Ələsgərov – 68,00%
103 saylı Gədəbəy Seçki Dairəsi – Sevinc Hüseynova – 50,79%
104 saylı Gədəbəy-Tovuz Seçki Dairəsi – Rafiq Məmmədhəsənov – 38,60%
105 saylı Tovuz Seçki Dairəsi – Qənirə Paşayeva – 56,67%
106 saylı Tovuz-Qazax-Ağstafa Seçki Dairəsi – İlyas İsmayılov – 50,79%
107 saylı Qazax Seçki Dairəsi – Əhməd Vəliyev – 43,00%
108 saylı Ağstafa Seçki Dairəsi – Nizami Cəfərov – 64,91%
109 saylı Balakən Seçki Dairəsi – Rəbiyyət Aslanova – 55,00%
110 saylı Zaqatala Seçki Dairəsi – Hikmət Atayev – 48,15%
111 saylı Zaqatala-Balakən Seçki Dairəsi – Kamilə Əliyeva – 46,55%
112 saylı Qax Seçki Dairəsi – Azər Kərimli – 49,84%
113 saylı Şəki şəhər Seçki Dairəsi – Yaqub Mahmudov – 41,56%
114 saylı Şəki kənd I Seçki Dairəsi – Əli Məsimli – 47,62%
115 saylı Şəki kənd II Seçki Dairəsi – Cavanşir Feyziyev – 50,00%
116 saylı Qəbələ Seçki Dairəsi – Fəttah Heydərov – 77,97%
117 saylı Oğuz-Qəbələ Seçki Dairəsi – Aqiyə Naxçıvanlı – 55,10%
118 saylı Ağdam şəhər Seçki Dairəsi – Bəxtiyar Əliyev – 60,62%
119 saylı Ağdam kənd Seçki Dairəsi – Bəxtiyar Sadıqov – 55,96%
120 saylı Cəbrayil-Qubadlı Seçki Dairəsi – Astan Şahverdiyev – 59,33%
121 saylı Laçın Seçki Dairəsi – Nazim Fərəcov – 61,45%
122 saylı Xankəndi Seçki Dairəsi – Flora Qasımova – 55,10%
123 saylı Kəlbəcər Seçki Dairəsi – Cavid Qurbanov – 59,81%
124 saylı Şuşa-Ağdam-Xocalı-Xocavənd Seçki Dairəsi – Elman Məmmədov – 53,30%
125 sayli Zəngilan-Qubadlı Seçki Dairəsi – İmamverdi İsmayılov – 51,13%

Elektron səsvermənin nəticələrinin hüquqi qüvvəsi yoxdur.


Oxunub: 1 dəfə

Fikirlər

Heç bir şərh yoxdur
serh yaz

XƏBƏR LENTİ

Yazarlar

Sevil Rəsulzadə

Bill Qeyts: saniyədə 250 dollar qazanır

Bill Qeyts: saniyədə 250 dollar qazanır
İsmayıl Rafiqoğlu

“Wanlust” - dəhşətli dərəcədə gəzməyi sevən insan

“Wanlust” - dəhşətli dərəcədə gəzməyi sevən insan
Günel Azadə

4G mobil texnologiyası niyə ləngiyir?

4G mobil texnologiyası niyə ləngiyir?
Kamran Ədalətoğlu

Rəqəmli yayım: mərkəzdən kənarda yaşayanlar nə etsin?

Rəqəmli yayım: mərkəzdən kənarda yaşayanlar nə etsin?
Bütün yazarlar