İNFORMASİYA VƏ KOMMUNİKASİYA TEXNOLOGİYALARI PORTALI
Bəzi xəbərlər:

SORĞU

Hansı mövzularda yazılan bloqları oxuyursunuz?
  • Sosial
  • Siyasi
  • İdman
  • İnformasiya Texnologiyaları
  • Bloq oxumuram
Bütün sorğular

Yazara məktub göndər

Məqalələrinin sayı:

Elektron səsvermənin nəticələri bəlli oldu

08.11.2010 [14:29]

Fontu böyüt:      

Parlament-2010» Seçki Monitorinqi Koalisiyası parlament seçkilərində keçirdiyi elektron səsvermənin nəticələrini açıqlayıb. Bu koalisiya 2010-cu il sentyabrın 14-də yaradılıb. Koalisiyaya yeddi Qeyri Hökumət Təşkilatı (QHT) daxildir. Bunlar Müstəqil Elmi Praktik Hüquq Mərkəzi, «Praqma» Seçki Texnologiyaları Mərkəzi, Tətbiqi Tədqiqatlar Fondu,

Parlament-2010» Seçki Monitorinqi Koalisiyası parlament seçkilərində keçirdiyi elektron səsvermənin nəticələrini açıqlayıb.

Bu koalisiya 2010-cu il sentyabrın 14-də yaradılıb. Koalisiyaya yeddi Qeyri Hökumət Təşkilatı (QHT) daxildir.

Bunlar Müstəqil Elmi Praktik Hüquq Mərkəzi, «Praqma» Seçki Texnologiyaları Mərkəzi, Tətbiqi Tədqiqatlar Fondu, Demokratik Jurnalistlər Liqası, Azərbaycan-Skandinaviya Əməkdaşlığı İctimai Birliyi, Tərəqqiyə Elmi Dəstək İctimai Birliyi və Müstəqil Hüquq Mərkəzidir.

Koalisiyaya maliyyə yardımı QHT-lərə Dövlət Dəstəyi Fondundan ayrılıb.

Həyata keçirilən layihənin rəhbəri Aydın Kərimov Müstəqil Elmi Praktik Hüquq Mərkəzinin sədridir.

Elektron səsvermə 2010-cu il noyabrın 7-də saat 08:00-dan 19:00-dək www.e-secim2010.az internet saytında aparılıb.

Nəticələrdə Naxçıvan Muxtar Respublikası ərazisindəki dairələr qeyd olunmayıb.

8 saylı Binəqədi I Seçki Dairəsi – Oqtay Əsədov – 75,90%
9 saylı Binəqədi II Seçki Dairəsi – Rafael Cəbrayılov – 63,69%
10 saylı Binəqədi III Seçki Dairəsi – Madər Musayev – 61,56%
11 saylı Qaradağ Seçki Dairəsi – Ağalar Vəliyev – 66,58%
12 saylı Qaradağ-Binəqədi-Yasamal Seçki Dairəsi – Mixail Zabelin – 56,78%
13 saylı Xəzər I Seçki Dairəsi – Rauf Əliyev - 76,49%
14 saylı Xəzər II Seçki Dairəsi – Mehriban Əliyeva - 91,55%
15 saylı Yasamal I Seçki Dairəsi – Etibar Hüseynov – 30,69%
16 saylı Yasamal II Seçki Dairəsi – Abel Məhərrəmov – 64,02%
17 saylı Yasamal III Seçki Dairəsi – Ülvi Quliyev – 31,72%
18 saylı Nərimanov-Nizami Seçki Dairəsi – Rasim Musabəyov – 33,66%
19 saylı Nərimanov I Seçki Dairəsi – Əli Əhmədov – 62,75%
20 saylı Nərimanov II Seçki Dairəsi – Adil Əliyev – 51,87%
21 saylı Nəsimi I Seçki Dairəsi – Aytən Mustafayeva – 44,05%
22 saylı Nəsimi II Seçki Dairəsi – Asim Mollazadə - 47,79%
23 saylı Nəsimi-Səbail Seçki Dairəsi – Ziyad Səmədzadə - 56,99%
24 saylı Nizami I Seçki Dairəsi – Rövnəq Abdullayev – 74,65%
25 saylı Nizami II Seçki Dairəsi – Sədaqət Vəliyeva – 46,01
26 saylı Sabunçu I Seçki Dairəsi – Fazil Mustafa – 50,96%
27 saylı Sabunçu II Seçki Dairəsi – Qalib Salahzadə - 57,39%
28 saylı Sabunçu III Seçki Dairəsi – Eldar Quliyev – 59,60%
29 saylı Səbail Seçki Dairəsi – Fuad Muradov – 58,70%
30 saylı Suraxani I Seçki Dairəsi – Sevinc Fətəliyeva – 64,00%
31 saylı Suraxanı II Seçki Dairəsi – Fərəc Quliyev – 43,95%
32 saylı Suraxanı II Seçki Dairəsi – Ağacan Abıyev – 61,62%
33 saylı Xətai I Seçki Dairəsi – Hüseynbala Mirələmov – 58,17%
34 saylı Xətai II Seçki Dairəsi – Gülər Əhmədova – 34,00%
35 saylı Xətai III Seçki Dairəsi – İqbal Ağazadə - 41,48%
36 saylı Xətai IV Seçki Dairəsi – Səməd Seyidov – 60,60%
37 saylı Nizami I (Gəncə) Seçki Dairəsi – Aydın Abbasov – 51,95%
38 saylı Nizami II (Gəncə) Seçki Dairəsi – Asəf Hacıyev – 46,67%
39 saylı Kəpəz I (Gəncə) Seçki Dairəsi – Xanlar Fətiyev – 50,00%
40 saylı Kəpəz II (Gəncə) Seçki Dairəsi – Musa Quliyev – 46,58%
41 saylı Sumqayıt I Seçki Dairəsi – Leyla Abdullayeva – 46,00%
42 saylı Sumqayıt II Seçki Dairəsi – Musa Qasımlı – 41,77%
43 saylı Sumqayıt III Seçki Dairəsi – Muxtar Babayev – 63,85%
44 saylı Sumqayit-Abşeron Seçki Dairəsi – Hacı Salayev – 49,00%
45 saylı Abşeron Seçki Dairəsi – Arif Alışanov – 51,28%
46 saylı Şirvan Seçki Dairəsi – Azay Quliyev – 60,31%
47 saylı Mingəçevir Seçki Dairəsi – Aydın Mirzəzadə - 53,03%
48 saylı Yevlax Seçki Dairəsi – İlham Məmmədov – 62,50%
49 saylı Yevlax-Mingəçevir Seçki Dairəsi – 67,27%
50 saylı Qobustan-Xizi-Sumqayit Seçki Dairəsi – 53,64%
51 saylı Qusar Seçki Dairəsi – Azər Badamov – 57,89%
52 saylı Quba Seçki Dairəsi – Vahid Əhmədov – 54,05%
53 saylı Quba-Qusar Seçki Dairəsi – Yevda Abramov – 53,38%
54 saylı Şabran-Siyəzən Seçki Dairəsi – Tahir Süleyman - 51,43%
55 sayli Xaçmaz şəhər Seçki Dairəsi – Arif Əşrəfov – 54,93%
56 saylı Xaçmaz kənd Seçki Dairəsi – İlham Əliyev – 63,54%
57 saylı Kürdəmir Seçki Dairəsi – Fərhad Qəribov – 52,53%
58 saylı Hacıqabul-Kürdəmir Seçki Dairəsi – Rafael Hüseynov – 45,00%
59 saylı Salyan Seçki Dairəsi – Əliağa Hüseynov – 64,96%
60 saylı Salyan-Neftçala Seçki Dairəsi – Fəzail Ağamalı – 49,76%
61 saylı Neftçala Seçki Dairəsi – Arif Rəhimzadə - 62,21%
62 saylı Saatlı Seçki Dairəsi – Cəlal Əliyev – 68,00%
63 saylı Sabirabad I Seçki Dairəsi – Ceyhun Osmanlı – 61,02%
64 saylı Sabirabad II Seçki Dairəsi – Rüstəm Xəlilov – 58,94%
65 saylı Saatlı-Sabirabad-Kürdəmir Seçki Dairəsi – Əhliman Əmiraslanov – 57,96%
66 saylı Biləsuvar Seçki Dairəsi – Xanhüseyn Kazımlı – 57,14%
67 saylı Cəlilabad şəhər Seçki Dairəsi – Malik Həsənov – 74,51%
68 saylı Cəlilabad kənd Seçki Dairəsi – Mirkazım Kazımov – 65,54%
69 saylı Cəlilabad-Masallı-Biləsuvar Seçki Dairəsi – Fəzail İbrahimli – 60,66%
70 saylı Masallı şəhər Seçki Dairəsi – Nəriman Əliyev – 55,96%
71 saylı Masallı kənd Seçki Dairəsi – Elmira Axundova – 53,00%
72 saylı Yardimlı-Masallı Seçki Dairəsi – Sabir Rüstəmxanlı – 53,71%
73 saylı Lənkəran şəhər Seçki Dairəsi – Rüfət Quliyev – 54,67%
74 saylı Lənkəran kənd Seçki Dairəsi – Hadi Rəcəbli – 59,38%
75 saylı Lənkəran-Masallı Seçki Dairəsi – Cavanşir Paşazadə - 60,71%
76 saylı Lənkəran-Astara Seçki Dairəsi – Ziyafət Əsgərov – 65,31%
77 saylı Astara Seçki Dairəsi – Aslan Cəfərov – 55,17%
78 saylı Lerik Seçki Dairəsi – İqbal Məmmədov – 65,71%
79 saylı İmişli Seçki Dairəsi – Əsabil Qasımov – 57,93%
80 saylı İmişli-Beyləqan Seçki Dairəsi – Çingiz Qənizadə - 53,66%
81 saylı Beyləqan Seçki Dairəsi – Ayaz Orucov – 68,93%
82 saylı Ağcabədi Seçki Dairəsi – Tahir Rzayev – 58,82%
83 saylı Ağcabədi-Füzuli Seçki Dairəsi – Aqil Abbasov – 63,89%
84 saylı Füzuli Seçki Dairəsi – Bahar Muradova – 53,85%
85 saylı Şamaxı Seçki Dairəsi – Elxan Süleymanov – 54,00%
86 saylı İsmayillı Seçki Dairəsi – Novruzəli Aslanov – 47,865
87 saylı Ağsu-İsmayillı Seçki Dairəsi – Ərəstun Cavadov – 67,69%
88 saylı Göyçay Seçki Dairəsi – Sabir Hacıyev – 48,76%
89 saylı Göyçay-Ağdaş Seçki Dairəsi – Şəmsəddin Hacıyev – 49,51%
90 saylı Ağdaş Seçki Dairəsi – Çingiz Əsədullayev – 48,86%
91 saylı Ucar Seçki Dairəsi – Elton Məmmədov – 60,24%
92 saylı Zərdab-Ucar Seçki Dairəsi – Jalə Əliyeva – 54,01%
93 saylı Bərdə şəhər Seçki Dairəsi – Zahid Orucov – 67,00%
94 saylı Bərdə kənd Seçki Dairəsi – Gövhər Baxşəliyeva – 76,47%
95 saylı Tərtər Seçki Dairəsi – Sahib Alıyev – 57,50%
96 saylı Goranboy-Naftalan Seçki Dairəsi – Mahir Aslanov – 59,62%
97 saylı Goranboy-Ağdam-Tərtər Seçki Dairəsi – Gülçöhrə Məmmədova – 62,50%
98 saylı Şəmkir şəhər Seçki Dairəsi – Sahibə Qafarova – 55,26%
99 saylı Şəmkir kənd Seçki Dairəsi – Məlahət İbrahimqızı – 60,87%
100 saylı Şəmkir-Daşkəsən Seçki Dairəsi – Mübariz Qurbanlı – 65,12%
101 saylı Göygöl-Daşkəsən Seçki Dairəsi – Rövşən Rzayev – 63,64%
102 saylı Samux-Şəmkir Seçki Dairəsi – Valeh Ələsgərov – 68,00%
103 saylı Gədəbəy Seçki Dairəsi – Sevinc Hüseynova – 50,79%
104 saylı Gədəbəy-Tovuz Seçki Dairəsi – Rafiq Məmmədhəsənov – 38,60%
105 saylı Tovuz Seçki Dairəsi – Qənirə Paşayeva – 56,67%
106 saylı Tovuz-Qazax-Ağstafa Seçki Dairəsi – İlyas İsmayılov – 50,79%
107 saylı Qazax Seçki Dairəsi – Əhməd Vəliyev – 43,00%
108 saylı Ağstafa Seçki Dairəsi – Nizami Cəfərov – 64,91%
109 saylı Balakən Seçki Dairəsi – Rəbiyyət Aslanova – 55,00%
110 saylı Zaqatala Seçki Dairəsi – Hikmət Atayev – 48,15%
111 saylı Zaqatala-Balakən Seçki Dairəsi – Kamilə Əliyeva – 46,55%
112 saylı Qax Seçki Dairəsi – Azər Kərimli – 49,84%
113 saylı Şəki şəhər Seçki Dairəsi – Yaqub Mahmudov – 41,56%
114 saylı Şəki kənd I Seçki Dairəsi – Əli Məsimli – 47,62%
115 saylı Şəki kənd II Seçki Dairəsi – Cavanşir Feyziyev – 50,00%
116 saylı Qəbələ Seçki Dairəsi – Fəttah Heydərov – 77,97%
117 saylı Oğuz-Qəbələ Seçki Dairəsi – Aqiyə Naxçıvanlı – 55,10%
118 saylı Ağdam şəhər Seçki Dairəsi – Bəxtiyar Əliyev – 60,62%
119 saylı Ağdam kənd Seçki Dairəsi – Bəxtiyar Sadıqov – 55,96%
120 saylı Cəbrayil-Qubadlı Seçki Dairəsi – Astan Şahverdiyev – 59,33%
121 saylı Laçın Seçki Dairəsi – Nazim Fərəcov – 61,45%
122 saylı Xankəndi Seçki Dairəsi – Flora Qasımova – 55,10%
123 saylı Kəlbəcər Seçki Dairəsi – Cavid Qurbanov – 59,81%
124 saylı Şuşa-Ağdam-Xocalı-Xocavənd Seçki Dairəsi – Elman Məmmədov – 53,30%
125 sayli Zəngilan-Qubadlı Seçki Dairəsi – İmamverdi İsmayılov – 51,13%

Elektron səsvermənin nəticələrinin hüquqi qüvvəsi yoxdur.


Oxunub: 1 dəfə

Fikirlər

George Jeffersi
2011-05-27 20:18:32

Avtomobil, iş və şəxsi problemləri üçün kredit alın. Bu kredit haqqında cash.The inanılmaz şey almaq asandır, sadə və sürətli yolu bir prosesdir, sizə və daxil ola bilərsiniz qəbul demək deyil pis kredit qarşılaşa olsa belə. Məhz bu gün kredit xahiş və siz £ 500 kredit ala bilərsiniz yalnız 24 saat £ 50,000. £ 5,000,000 - £ 5000 mənim kredit. George.jefffinancing @ hotmail.com: e-mail vasitəsi ilə bu gün bizimlə əlaqə saxlayın.

serh yaz

XƏBƏR LENTİ

Yazarlar

Azər Həsrət

“Asan imza”nı belə gördüm…

“Asan imza”nı belə gördüm…
Osman Gündüz

Osman Gündüz: “Milli maraqlarımız üçün təhdidlər daha da artıb”

Osman Gündüz: “Milli maraqlarımız üçün təhdidlər daha da artıb”
Aydın Hüseynov

Azərbaycanda e-hökumətin inkişafinda yeni sosial tələbləri nəzərə alan xidmətlərin genişləndirilməsi perspektivləri

Azərbaycanda e-hökumətin inkişafinda yeni sosial tələbləri nəzərə alan xidmətlərin genişləndirilməsi perspektivləri
Eyvaz Qocayev

Satışa çıxarılmış Azərbaycan adları

Satışa çıxarılmış Azərbaycan adları
Bütün yazarlar