Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Antiinhisar və İstehlak Bazarına Nəzarət Dövlət Agentliyində Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyinin tabeliyində fəaliyyət göstərən İnformasiya Kommunikasiya Texnologiyaları Agentliyinin (İKTA) nümayəndələri ilə görüş keçirilib.
Xeberler.az bildirir ki, görüş zamanı telekommunikasiya və poçt xidmətləri sahələrində istehlakçı hüquqlarının mövcud vəziyyəti və qarşıda duran problemlər müzakirə olunub. Bildirilib ki, bu sahələr üzrə Agentliyə daxil olan çoxsaylı müraciətlərin məzmunu və xarakteri təhlil edilib, aparılan araşdırmalar nəticəsində müəyyən edilən əsas problemlər diqqətə çatdırılıb.
Müzakirələrdə istehlakçı narazılıqlarının aradan qaldırılması istiqamətində əsas tənzimləyici qurum olan İKTA ilə əməkdaşlığın vacibliyi xüsusi vurğulanıb. Eyni zamanda istehlakçıların maarifləndirilməsi və hüquqlarının qorunması sahəsində İKTA tərəfindən həyata keçirilən təşəbbüslərə dəstəyin artırılması ilə bağlı təkliflər səsləndirilib.
Tərəflər qarşılıqlı dialoqun davamlılığının təmin olunması məqsədilə bu cür görüşlərin mütəmadi təşkili barədə razılığa gəliblər.