“Elektron Təhsil” Müsabiqəsinin qaliblərinin təqdimat mərasimi keçirilib

22-06-2010 / 04:37
Bu  gün “Elektron Təhsil” Müsabiqəsinin qaliblərinin mükafatlandırılması mərasimi keçirilib.

Bu məqsədlə keçirilən Təqdimat Mərasimində Təhsil naziri cənab Misir Mərdanov çıxış edərək Müsabiqənin keçirilməsi haqqında,  onun məqsədləri  və nəticələri haqqında geniş məlumat  verib.


Nazir çıxışında Müsabiqənin əhəmiyyətini  xüsusi vurğulayıb.   2010-cu ildə Təhsilə İKT ili elan olunduğunu diqqətə çatdıran nazir  ölkə miqyasında qlobal şəkildə ilk dəfə olaraq  keçirilən bu Müsabiqənin məhz  İKT ili  çərçivəsində həyata keçirilən tədbirlərin kulminasiya nöqtəsi kimi dəyərləndirib. Nazir Müsabiqənin keçirilməsi nəticəsində  müəllimlər  arasında  İKT- nin tətbiqi və elektron vəsaitlərin hazırlanması ilə  bağlı  sağlam rəqabətin güclənəcəyini , İKT ni tətbiq edən müəllimlərə  qarşı diqqətin artacağını, İKT- nin tədris prosesinə inteqrasiyasının güclənəcəyini bildirib.

Münsiflər heyətinin üzvü, AMEA –nın əməkdaşı Elxan Səbziyev çıxış edərək xeyli sayda  işlərin müsabiqəyə təqdim edildiyini , rəqabətin kifayət  qədər  güclü olduğunu , müsabiqənin şəffaf və ədalətli formada keçirildiyini bildirib

Sonda  Qaliblərin  və fərqlənənlərin  adları açıqlanıb  və onlara Diplomlar  və  qiymətli hədiyyələr ( Notbuk, Netbuk, Printer, 3G və ADSL modemlər) təqdim olunub


"ELEKTRON TƏHSİL" RESPUBLİKA MÜSABİQƏSİNİN
QALİBLƏRİ və FƏQRQLƏNƏNLƏR
:



1. Fənlərin tədrisində İKT-dən istifadə üzrə ən yaxşı metodika NOMINASIYASI


1-Cİ YER.    Rzayeva Sevinc Əmir (Qrup adından) – Heydər Əliyev adına MTK (Simmetriya  anlayışı)

 
2-Cİ YER.    
Allahverdi Hidayət Fəhruz – Cəbrayıl Qurbani adına məktəb (Saitlerin novleri2)


3-CÜ YER.   Günel Bayramova – Heydər Əliyev adına MTK (Learn to describe)

                       Məmmədov Elyar Namiq - 3 №li Sumqayıt Peşə Liseyi (Fərdi kompüter)

 




2. İbtidai təhsildə İKT-dən istifadə üzrə ən yaxşı metodika  NOMINASIYASI

1-Cİ YER.   
Mustafazadə Nigar – 23 nömrəli (Volshebniy Mir)

2-Cİ YER.    Mülkü Babaxanov – Qusar İnternat məktəbi (Nitq hissələri-oyun)

3-CÜ YER.  Məmmədova Natavan – 6 saylı məktəb ("cislo7 " 1 klass matematika)
                      İsmayılova Elnurə - Heydər Əliyev adına MTK (Felin tədrisi)



3. İKT-dən istifadə edilməklə qurulan tədris prosesinin ən yaxşı modeli NOMINASIYASI

1-Cİ YER.   
Mülkü Babaxanov – Qusar İnternat məktəbi (Musiqi aləmi)

2-Cİ YER.    Almaz İsrail qızı Həsrət – 204 nömrəli (Biologiya və Ekologiyanın 
tədrisinin ən müasir üsulu)

                     Hamlet Əliyev – Ucar 2 saylı (Karusel)

3-CÜ YER.  Əliyeva Səmagül Əsgər – 102 nömrəli  (Qazın sədaqət dərsi)


4. Müəllimlərin bloqları 
NOMINASIYASI

1-Cİ YER.   
Duniyev Dadaşbala Ağayar oğlu - Masallı rayon Ərkivan qəsəbə 4 saylı orta  məktəb (Onlayn riyaziyyat jurnal)

 

2-Cİ YER.    Bağırova Mənzər Əhməd qızı – BKK (Riyaziyyat və informatika)

 

3-CÜ YER   Bahar İsmayılova - Zaqatala AMİ (Əməkdaşlıqla zirvəyə doğru)


5. Təhsildə İnternet texnologiyaları NOMINASIYASI

1-Cİ YER.   
Hacıyev Elvin Əliniyaz oğlu (Qrup adından)  - Xaricidil.net

2-Cİ YER.    Almaz Həsrət – almazhasret.com
                     Cavid Mustafayev – resurs.az

3-CÜ YER   Əsgərov Ceyhun – Dünya şəhərləri haqqında
                      Quliyev Sənan Vidadı oğlu - A-dan Z-ə hər Nəsnə

   
Fərqlənənlər

1.    Yusif Səadət – Bakı Avropa Liseyi
2.    Səfərova Yaqut – Bakı Avropa Liseyi
3.    Şirinova Ülviyyə - Heydər Əliyev adına Müasir Təhsil Kompleksi
4.    İslamova Şahnaz – Heydər Əliyev adına Müasir Təhsil Kompleksi
5.    Həsənova İradə  - Bakı İdrak Məktəbi
6.    Mircamal Həşimov – Sabirabad Qasımbəyli kənd orta məktəbi
7.    Babayeva Ulduzə Məhərrəm – Bakı Kompüter Kolleci
8.    Mirzəyeva Zəminə İldrım qızı - Sumqayıt TET Gimnaziya
9.    Qurbanova Natalya - Akademik Zərifə Əliyeva adına orta ümumtəhsil məktəb
10.    Ağayeva Ülviyyə Cavanşir qızı (tələbə) – Azərbaycan Pedaqoji Universiteti
11.    Səfərəliyeva Emilya Mizandar – Sumqayıt Təfəkkür liseyi
12.    Aşurova Gülnarə Tofiq – Quba 3 nömrəli orta məktəb
13.    Həsənova Fəridə Xanlar (Qrup adından)– Akademik Zərifə Əliyeva adına orta
          ümumtəhsil məktəb
14.    Samirə Məşədibəyova – Ankara məktəbi məktəb lisey
15.    Məmmədova Gülay Rafiq qızı – Bakı Avropa liseyi
16.    Nasim Abışov Əjdər oğlu – Heydər Əliyev adına Müasir Təhsil Kompleksi
17.    Tural Gülməmmədov (Qrup adından) - Dədə Qorqud Özəl Türk Lisey
18.    Mehdiyev Ramil Şahin oğlu  - Saatlı Sarıcalılar kənd məktəbi
19.    Oruc Sənan Rafiq oğlu - İsmayıllı r., 5 saylı məktəb
20.    Fəxrəddin Yusifov – APU, müəllim


ŞƏRHLƏR





sorğu
Delta Telecom şirkətinin son istifadəçiyə birbaşa internet xidməti göstərməsi internet bazarında vəziyyəti necə dəyişə bilər ?
  • “Çəkidə aldatma” aradan qalxacaq və internetin keyfiyyəti yüksələcək.
  • İnternet bazarında sərbəst və azad rəqabət güclənəcək.
  • Qiymətlər enəcək və daha sürətli internetdən istifadə edənlərin sayı kəskin artacaq
  • İnternet bazarında rəqabət azalacaq.